STYROPIAN – SWISSPOR

 

Historia grupy SWISSPOR rozpoczęła się przed ponad 30 laty założeniem SWISSPOR AG w Boswil w Szwajcarii. W międzyczasie firma stała się w Szwajcarii numerem jeden w zakresie izolacji i uszczelniania, a ich spółki-córki są obecne na terenie Europy. SWISSPOR prowadzi produkcję w 19 krajowych i zagranicznych zakładach produkcyjnych oraz oferuje szeroki asortyment materiałów izolacyjnych i uszczelnień.

Przewagą SWISSPOR Polska na rynku materiałów budowlanych jest możliwość zaoferowania równocześnie materiałów do hydro i termoizolacji, ponieważ najnowocześniejsza izolacja budynku wymaga, żeby materiały do izolacji były najwyższej jakości od piwnic przez fasadę aż do dachu. Materiały izolacyjne oraz materiały uszczelniające zoptymalizowane pod względem energetycznym pomagają uzyskać znaczne oszczędności energii.

 

Więcej szczegółów odnośnie pełnego asortymentu na www.swisspor.pl

Materiały dociepleniowe - styropian

PŁYTY Z POLISTYRENU EKSTRUDOWANEGO XPS

Zastosowanie:
izolacja ściany piwnicy
izolacja cokołu
izolacja ławy fundamentowej
izolacja dachu odwróconego
izolacja stropu
izolacja podłogi na gruncie

Właściwości:
wysoka wytrzymałość na ściskanie
wykończenie boków – zakładkowe
współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,033 – 0,036 W/mK

 

URSA

 

 URSA - Izolacja termiczna i akustyczna

URSA to spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą materiałów do izolacji termicznej i akustycznej, zorientowana na zrównoważony rozwój i efektywność energetyczną budynków. Spółka obecna jest w Hiszpanii oraz wielu krajach europejskich dzięki 13 zakładom produkcyjnym, rozmieszczonym strategicznie na całym kontynencie europejskim.

Obecnie URSA jest jednym z największych w Europie producentów wełny mineralnej oraz polistyrenu ekstrudowanego (XPS), dwóch uzupełniających się materiałów izolacyjnych, które izolują budynki zarówno pod względem termicznym, jak i akustycznym.

Produkty firmy URSA pomagają zredukować zapotrzebowanie budynków na energię, głównie w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia, pozwalając użytkownikom na ograniczenie zużycia energii oraz w kwestii zrównoważonego rozwoju, produkty te nie tylko przyczyniają się do podniesienia poziomu komfortu użytkownika, ale także wspierają środowisko poprzez redukcję emisji CO2, a także gospodarkę poszczególnych krajów poprzez zmniejszenie uzależnienia od paliw kopalnych.

izolacja termiczna, akustyczna

 

 

 

SYSTEM DOCIEPLEŃ - FAST

 

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FAST z siedzibą w Zielonej Górze jest firmą specjalizującą się w produkcji chemii budowlanej. Działa na polskim i europejskim rynku od 25lat oferując ponad 60 różnych produktów z branży budowlanej. Współpracuje z europejskimi centrami badawczymi takich firm jak Wacker, BASF czy Ceac stale podnosząc jakość swoich produktów. W roku 2010 otrzymała aprobatę europejską ETA na produkowane systemy ociepleń. Europejskie aprobaty techniczne (ETA) to dokumenty pozwalające na oznakowanie CE wyrobów budowlanych firmy FAST oraz ich sprzedaż na rynkach europejskich.

 

Kleje do styropianu i wełny

zaprawa klejowa do dociepleń

Tynki i farby elewacyjne

 

Farba do elewacji, Tynk do elewacji

Grunty

grunt używany przy docieplaniu budynków

SYSTEM ZAMOCOWAŃ - WKRĘT-MET

 

Klimas Wkręt-met to czołowy producent najwyższej jakości technik zamocowań w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma powstała w 1990 roku jako kontynuacja działań rodzinnego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją elementów z tworzyw sztucznych.

 

SYSTEM SUCHEJ ZABUDOWY - BUDMAT, SINIAT

 

Profile ścienne, sufitowe i ościeżnicowe, wieszaki, łączniki i inne akcesoria do zabudowy płyt gipsowo-kartonowych.

Płyty gipsowo-kartonowe zwykłe, wodoodporne, ogniowe