Ocieplanie domu, czyli jak płacić mniej za ogrzewanie

Ciągłe podwyżki rachunków sprawiają, że wielu naszych klientów zaczyna szukać rozwiązań jak płacić mniej za energię elektryczną, czy ogrzewanie. Jednym z polecanych przez nas sposobów jest ocieplenie domu, które pozwoli nam płacić mniej za ogrzewanie. Jak się do tego zabrać?

Sposobów na ocieplenie domu jest kilka. Na początek wypadało by zadbać o elewację i docieplenie wszystkich ścian, przez które w zimowe wieczory uchodzi ciepło. Kolejnym sposobem jest obsadzenie domu gęstą roślinnością, która również pomaga w utrzymaniu temperatury, a co równie ważne dodatkowo osłania dom przed mroźnym wiatrem. Bardzo ważnym sposobem na zachowanie ciepła wewnątrz domu, a często zapominanym jest ocieplenie poddasza użytkowego. Nie wszyscy inwestorzy nowo powstających domów zdają sobie sprawę, jak dużo ciepła ucieka z naszego domu przez brak ocieplenia na poddaszu. Wynika to z tego, że dom traci ciepło przez nieszczelności w dachu i podbitce.

budowa domów Lublin

Co zrobić aby płacić niższe rachunki:

  • zadbaj o elewację
  • wykonaj ocieplenie domu
  • upewnij się, że na dachu i na podbitce nie ma żadnych szczelin

Co w takim razie najlepiej zrobić? Skuteczne ocieplenie domu wiążę się z rozpoczęciem prac na połaci dachu i podbitce wykonanej pod nią. Należy sprawdzić szczelność dachu tak, aby nie przepuszczał on wody i zimnego powietrza zewnątrz. Jeśli mamy ten etap już za sobą powinniśmy się zająć. Zakupem wełny mineralnej w rolkach, lub płatach.

Firma Edom z Łęcznej, to:

Elewacje i docieplenia | Materiały budowlane | Budowa domów

To właśnie wełna mineralna jest obecnie najpowszechniej używaną metodą na ocieplania poddasza. Realizując zadanie trzeba pamiętać, aby najpierw rozpakować poszczególne paczki i dać materiałowi odpocząć. Często podczas transportu wełna ulega zaciśnięciu, a po rozpakowaniu zaczyna się odkształcać wracając do swoich pierwotnych kształtów. Jeżeli mamy już gotowy produkt możemy zabrać się do pracy. W pierwszej kolejności powinniśmy ułożyć warstwę pomiędzy krokwiami pionowo, a następną poziomo.

Ocieplenie poddasza użytkowego sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy

Ułożenie dwóch warstw zagwarantuje nam mniejszą przepuszczalność zimnego powietrza. W kolejnych krokach możemy dowolnie wykańczać nasze poddasze, przy pomocy płyt OSB, czy karton gipsu. Na tym etapie praca nie różni się już niczym szczególnym od zwykłego wykańczania innych pomieszczeń znajdujących się w domu.

Pamiętajmy, że ocieplenie domu pozwoli nam na zaoszczędzenie niemałych pieniędzy zużywanych do tej pory na energię, która przecież ma nam zapewnić komfortowe warunki mieszkaniowe w długie zimowe wieczory.

Fotowoltaika – sposób na tanią energię ze słońća

Fotowoltaika również stanowi ciekawe rozwiązanie które może wspomóc walkę z utratą energii. Dzięki wykorzystaniu promieni słonecznych – instalacja fotowoltaiczna, która zamienia je w prąd – Twoje rachunki mogą być jeszcze niższe. Warto zainteresować się tematem ogniw fotowoltaicznych, gdyż jest to temat mocno na czasie. Dodatkowo, dotacje rządowe jak „Mój Prąd” pozwalają na montaż paneli fotowoltaicznych w bardzo korzystnej cenie. Fotowoltaiką w Lublinie zajmuje się np. firma FreeEco.pl.