Jak wykonać elewacje domu

Chęć zadbania o większy komfort i płacenie niższych rachunków sprawia, że wielu inwestorów decydujących się na budowę domu już na etapie planowania myśli również o jego ociepleniu. Dlatego bardzo często zadają sobie pytanie jak wykonać elewację domu. Dziś postaramy się udzielić Państwu kilku cennych wskazówek, które pomogą ułatwić pracę.

Elewacja domu pozwoli Ci zaoszczędzić

Nie każdy wie, że elewacja położona na domu to nie tylko ładny wygląd, ale przede wszystkim możliwość zaoszczędzeniu na rachunkach. Styropian i cała struktura elewacji mają chronić nasz dom przed szybką utratą ciepła, a co za tym idzie pomóc nam zaoszczędzić na ogrzewaniu niezależnie od tego czy ogrzewamy nasz dom gazem, czy węglem.

Czynniki mające wpływ na niższe rachunki:

– elewacja,
– ocieplenie fundamentów,
– ocieplenie poddasza,

Oczywiście sama elewacja nie jest gwarantem niższych rachunków. Na to składa się jeszcze kilka czynników. Jednym z nich jest ocieplenie fundamentów. Działanie to trzeba zaplanować już na samym początku budowy naszego domu. Dlaczego? Wszystko dlatego, że aby móc skutecznie ocieplić fundamenty trzeba najpierw odpowiednio je wykopać. Zewnętrzne ocieplenie fundamentów zależy od szerokości z jakiej zostanie wybrana przez koparkę ziemia po lewej stronie. Jeżeli koparkowy zostawi odpowiednią ilość miejsca to wtedy po zakończeniu wylewania fundamentów będziemy mogli ocieplić je przy użyciu styropianu i specjalnej folii, która utrwali dodatkowo efekt i zabezpieczy styropian. Takie działanie pozwoli nam zabezpieczyć nasz dom od spodu i utrzymać wyższą temperaturę w piwnicy bez potrzeby ogrzewania. Podobnie wygląda sytuacja na poddaszu, które znajduje się na przeciwległym biegunie domu, czyli na jego szczycie.

Elewacje i docieplenia Lublin

Na etapie wykończania domu, możemy zadbać o ocieplenie poddasza użytkowego przy użyciu wełny mineralnej. Przed rozpoczęciem prac należy sprawdzić szczelność poszycia dachu, obróbek przy oknach i kominach. Następnie możemy przejść do pracy. Przy pomocy wspomnianej wełny tworzymy dwie powłoki. Pierwsza będzie układana pionowo pomiędzy krokwiami na dachu, a druga poziomo aż do samego szczytu dachu. Następnie możemy położyć na to płyty z karton gipsu i przystąpić do dalszych prac, które nie różnią się niczym od zwykłego wykończenia świeżo wybudowanego domu.

Jeśli wykonasz elewacje na swoim domu, dołożysz do tego ocieplenie poddasza użytkowego i ocieplenie fundamentów to możesz być pewny, że te działania pozwolą Ci zaoszczędzić w przyszłości na rachunkach za ogrzewanie. Niezależnie od tego jak surowa będzie zima.

tematy: